Пројекат "Наш допринос заједници"

„Ја могу, моћи ћеш и ти“

Полазећи од чињенице да око 90% информација о спољашњем свету добијамо путем чула вида поставља се питање како прилагодити начин спознаје спољашњег света деци/ученицима са оштећеним видом. Тада се родила идеја да сви морају имати  исте услове за одрастање, и кренуло се у њихову реализацију.  Пројекат „ Ја могу, моћи ћеш и ти“ има за циљ  "ЈЕДНАКИ УСЛОВИ ЗА СВЕ".

Реализатори пројекта су ученици одељења 6-2.  Пројекат су реализовали од почетка до краја. Прво су разумели проблем слабовиде деце, потом су одредили установе које имају степеништа и рукохвате, обиласком тих установа су попунили контролну листу и мапирали најважније тачке, израдили су презентацију после које су на терену обележили степеништа и рукохвате. Пројекат су презентовали јавно 12. 4. у учионици српског језика. Присутни су били библиотекар Бојана Нићин, учитељица Снежана Џамбас са својим ученицима.

Ја могу, моћи ћеш и ти